سایت های کانون های مساجد
سامانه بچه های مسجد خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی

دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی طی فراخوانی از علاقمندان برای تشکیل هسته های پژوهشی در مساجد استقبال کرده است.

به گزارش روابط عمومی از اراک هسته­ های پژوهش کانون­های فرهنگی هنری مساجد با بهره­ مندی از ظرفیت ­ها و قابلیت های جوانان متدین و انقلابی می­توانند به عنوان سرمایه­ های ارزشمند کشور در عرصه علمی مطرح شوند در این راستا دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی طی فراخوانی از علاقمندان خواسته تا با تشکیل هسته های پژوهشی مساجد را به اهداف بلند خود برسانند.

 

این هسته ­ها در صورت هدایت صحیح مبتنی بر یک نقشه هدفمند و جهت ­مند می­ توانند کمک بزرگی به توانمندسازی کانون­های فرهنگی هنری مساجد در راستای تحقق رسالت و مأموریت خود یعنی احیای کارکردهای واقعی فرهنگی تبلیغی مساجد کنند و گام موثر و هدفمندی در مسیر تحقق مسجد طراز اسلامی بردارند.

 

اهداف هسته‌ی پژوهش تربیت محقق طراز اسلامی در راستای احیای مسجد طراز اسلامی و سرجمع کردن، مدون کردن، منظم کردن و نظام­مندکردن مقدمات علمی پیش­ نیاز برنامه­ریزی و طرح­ریزی در حوزه مسجد طراز اسلامی است.

 

پژوهش محور شدن همه برنامه ­ها، اقدامات و فعالیت­ها، ترویج و تقویت امر تحقیق و پژوهش محوری در کلیه تصمیم ­گیری ها، طرح­ ریزی ­ها و فعالیت­های کانون­ های فرهنگی هنری، تأمین نیازهای پژوهشی ستاد عالی و کانون­ها از طریق هسته­ های پژوهش، ترویج و تقویت روحیه کار دسته­ جمعی در افراد نخبه، شناسایی و احیاء خرده فرهنگ­ های محلی، شهدا و خانواده­ های شهدا، شناسایی و ارتقاءجوانان با استعداد انقلابی نویسنده، شناسایی و اولویت­بندی مستمر مسائل و مشکلات اصیل فرهنگی تربیتی در سطوح محلی، منطقه ­ای، شهری و کشوری به منظور جهت­ دهی به همه برنامه­ها، زمینه­ سازی برای شناسایی، جذب و همکاری نخبگان محلی و منطقه­ای برای ارتقاء سطح و عمق فعالیت­های پژوهشی جهت احیای مسجد طراز اسلامی، ماموریت های هسته­­ های پژوهشی، صرفاً جهت جمع آوری اطلاعات (میدانی و کتابخانه ای) از اهداف عملیاتی هسته های پژوهشی در مساجد است.

 

لازم به ذکر است، تعداد اعضای هسته پژوهش می تواند بین3،5 و7 نفر متغیر باشد و مجموع اعضاء فرد بوده و دارای جنسیت واحد باشند.

 

 لینک دریافت آیین نامه


۹۵/۰۱/۱۰
روابط عمومی

رهبر انقلاب:من عرض میکنم ما از تحریم نباید بنالیم؛ از تحریم‌کننده‌ها هم -که آمریکا و اروپا هستند- توقّع زیادی‌ای نباید داشته باشیم...امروز همه قبول دارند که دشمن در حال جنگ اقتصادی با ما است؛ این را همه میدانند. البتّه این را که دشمن در حال جنگ با ما است، همیشه ما تکرار میکردیم، میگفتیم، [امّا] بعضی باور نمیکردند؛...من عرض میکنم سیاست و قدرت در غرب، در دولتهای غربی اعمّ از آمریکا و اروپا، هم ظالم است...عرض من این است که آنچه در گام دوّم انقلاب باید اتّفاق بیفتد، اوّلاً شناختن و جدّی گرفتن داشته‌های خود [است]